Klasyczne zabiegi poprawiające wygląd i kondycję naszej skóry przechodzą ciągłe metamorfozy. Najlepszym tego dowodem jest chociażby mezoterapia igłowa, która wciąż zaskakuje kolejnymi odsłonami. O nowoczesnej formie tego zabiegu, w tym m.in. o metodzie NNM Lipo Kontour rozmawiamy z Agnieszką Kośnik-Zając z Instytutu Kosmetologii Babiana w Gdańsku.

Zacznę od pytania na czym polega mezoterapia i dlaczego stała się tak popularna? 

Trudnością w kosmetyce jest problem dostarczania substancji aktywnych, odżywczych, nawilżających, liftingujących itp. w głąb skóry. Dlatego w tym celu stosuje się między innymi zabiegi mezoterapii. Klasyczna mezoterapia igłowa polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzyknięciu strzykawką lub pistoletem, substancji aktywnych lub koktajli w celu leczenia miejscowych zmian i defektów estetycznych. Wskazania do zabiegu obejmują na przykład odmładzanie skóry, likwidację cellulitu, rozpuszczanie tkanki tłuszczowej czy leczenie wypadania włosów.

Istnieje również alternatywa – mezoterapia bezigłowa, prawda?

Tak, urządzenia do mezoterapii bezigłowej są dziś powszechnie spotykane w profesjonalnych gabinetach kosmetologii czy medycyny estetycznej. Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym się im bacznie nie przyjrzała, nie wypróbowała czy nie porównała z innymi metodami. 

Jako osoba, które świetnia zna ten temat i wie, na które aspekty warto zwrócić uwagę, jakie metody mogłaby pani polecić? 

Zdecydowanie polecam NNM Lipo Kontour. Głębokość penetracji uzyskiwana przy tym aparacie została przeanalizowana przez uniwersyteckie badania oparte na radioizotopowej limfografii. To pierwsze studium naukowe w pełni dokumentujące nieinwazyjną penetrację mezodermalną. Efekty zabiegów obserwuję od lat, są naprawdę świetne! Szczególnie w likwidacji cellulitu. Metoda NNM wykorzystuje bowiem specjalne impulsy elektryczne zaprojektowane w celu łagodzenia przekrwienia tkanki. Opiera się na nowej technice, zwanej Aquaforezą, w której technologia laserowa i impulsy elektryczne pomagają rewitalizować w tkankach specyficzne procesy fizjologiczne, mające wpływ na rozwój cellulitu. Procesy te dotyczą mikrocylkulacji, drenażu limfatycznego i poprawy przepływu krwi.

Jak przebiega sam zabieg?

Procedura zabiegowa trwa zwykle około 30-45 minut. Aby osiągnąć spodziewane rezultaty niezbędne jest przeprowadzenie serii 8-10 zabiegów. Pierwsze widoczne efekty można zauważyć już po 5-6 sesjach, zależy to jednak od stopnia nasilenia cellulitu.

Czy metoda ta jest absolutnie bezpieczna?

Mezoterapia bezigłowa jest komfortową metodą dla pacjentów. Parametry terapii dostosowuje się płynnie do progu odczuwania, a intensywność zabiegu można regulować tak, aby pacjent nie odczuwała dolegliwości. Po zakończeniu procedury można natychmiast wrócić do codziennej aktywności. Warto pamiętać, że na początku terapii zaleca się zaplanowanie kilku wizyt w krótkim odstępie czasu, by osiągać jak najlepsze rezultaty.

 

AGNIESZKA KOŚNIK-ZAJĄC
właścicielka Instytutu Kosmetologii Babiana w Gdańsku i prezes Fundacji Wspierania Rozwoju Medycyny Anizja. Aktywnie uczestniczy we wprowadzaniu nowości na rynek, rekomenduje sprawdzone produkty i zabiegi. Ukończyła biotechnologię na Politechnice Gdańskiej, przez wiele lat pracowała w przemyśle farmaceutycznym. Ukończyła również organizację i zarządzanie ośrodkami wellness i Spa, a później kosmetologię bioestetyczną. Wraz z mężem prowadzi także Klinikę Chirurgii Naczyń ArtVein w Gdańsku.