Przychodzi mężczyzna do spa i...

…przekonuje się, że nie brakuje doskonałych zabiegów, które pozwolą mu odzyskać energię, świetne samopoczucie i oczywiście zadbany wygląd. Tym razem prezentujemy specjalne propozycje dla panów, które dostępne są w trójmiejskich salonach kosmetycznych i gabinetach SPA.

Kontuzje, bóle stawowe i mięśniowe często towarzyszą wszystkim aktywnym fizycznie. Stąd strefa męska w salonie Petite Perle w Gdańsku obejmuje m.in. technikę zabiegową firmy LPG - Endermologie, która ułatwia proces regeneracji mięśni. Optymalizuje on też wydajność fizyczną po intensywnym wysiłku fizycznym. Inny zabieg, jaki tu wykonamy to Endermosport. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się drenaż uszkodzonych więzadeł, który zapewnia rozluźnienie zesztywniałych miejsc w okolicy stawów.

Inną propozycją dla wszystkich panów, którzy chcą po prostu rozluźnić mięśnie i choć na chwilę zapomnieć o codziennym stresie są oczywiście masaże. Ciekawą ofertę znajdziemy np. w strefie SPA w hotelu Sheraton Sopot. 

- Nasz męski pomysł na zabiegi w Spa to między innymi klasyczny masaż szwedzki, masaż pleców, barków i głowy oraz bardzo popularny sygnowany masaż Sheraton, czy masaż głęboki o podłożu typowo leczniczym – wymienia Patryk Soliński, Spa manager w hotelu Sheraton Sopot.

Specjalnie z myślą o panach w Mera Spa Hotel w Sopocie powstała strefa Męskie Spa. Czeka tu na nich m.in. zabieg Moc Morskich Minerałów. Ta antystresowa i regenerująca pielęgnacja twarzy obejmuje peeling, nałożenie serum oraz specjalnej maski z aktywowanego węgla o działaniu odtruwającym, napinającym i silnie regenerującym. Najważniejszym elementem jest jednak masaż Shi-Zen D-Tox, który pozwala skórze odzyskać energię i witalność. 

Anti-stress Action to druga propozycja dla mężczyzn. To głęboki masaż pleców, który niweluje oznaki stresu i idealnie sprawdza się dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Rozpoczyna się on od rozgrzania mięśni, następnie przechodzi w etap ich rozciągania, a kończy się uciskami inspirowanymi masażem tajskim.

W Oxo Luxury Spa, mieszczącym się w Mała Anglia Boutique Apartments w Sopocie wykonamy zaś masaż hawajski, zwany Lomi Lomi. Ma on wspaniałe działanie relaksacyjne, lecznicze i terapeutyczne. Co więcej, pozwala on odzyskać równowagę między ciałem a duszą, sprawia, że czujemy się dobrze we własny ciele i z samym sobą. Pomaga więc wszystkim tym, którzy na co dzień zmagają się z wieloma wyzwaniami i brakuje im czasu na chwilę wytchnienia. Przez 1,5 godziny nasze ciało poddawane jest długim, płynnym ruchom, umiejętnie połączonym z krokiem tanecznym. Ciekawe doświadczenie…

Choć brzmi to okrutnie, to istnieje jakaś sprawiedliwość na tym świecie – walka z nadprogramowymi kilogramami dotyczy bowiem obu płci. Choć wiąże się ona zwykle z ogromnym wkładem pracy i walki ze sobą oraz własnymi przyzwyczajeniami, to jednak (na szczęście) z pomocą przychodzą nam gabinety kosmetyczne. Zabiegi redukujące nadmiar tłuszczu przy pomocy technologii LPG to propozycja Petite Perle. Całość wyszczupla przede wszystkim najbardziej problematyczne okolice, a więc talię i brzuch. 

Spośród szerokiej oferty zabiegów na twarz, znajdziemy również te dedykowane przede wszystkim panom. I tak na przykład w SPA Quadrille w Gdyni Orłowie mężczyźni wykonać mogą m.in. zabieg hydra performance – dogłębnie nawilżającą kurację przeznaczoną dla skóry suchej, odwodnionej i zniszczonej. 

- Podczas zabiegu wykonywany jest peeling, masaż twarzy oraz nakładane są specjalne preparaty nawilżające, w tym serum, maska oraz krem. Wszystkie preparaty posiadają też bardzo subtelny i charakterystyczny dla męskich kosmetyków zapach – tłumaczy Marek Biniakiewicz, kosmetolog i pedagog zdrowia ze SPA Quadrille. 

A jacy są panowie w gabinetach kosmetycznych? 

- To klienci idealni! – śmieje się Agnieszka Kośnik-Zając z Instytutu Kosmetologii Babiana w Gdańsku. – Są zdecydowani, świadomi swoich potrzeb, sięgają po najlepsze rozwiązania, zwracając jednocześnie uwagę na jakość. Panowie zwykle chętniej decydują się na zabiegi oparte na urządzeniach. Dużym zainteresowaniem cieszą się np. technologie laserowe, w tym zamykanie naczyń, usuwanie przebarwień, depilacja czy odmładzanie skóry. Laseroterapia pozwala uzyskać długotrwały efekt przy zwykle krótkim okresie rekonwalescencji, co tym bardziej panom odpowiada. 

65
02/2016

Opera nie ma przed nim tajemnic. Najlepszym na to dowodem jest trzykrotnie wygrana przez niego Wielka Gra, właśnie z tego tematu.