Audi A4 Avant - nowy lider

Nowe, innowacyjne rozwiązania w zakresie obsługi, technologie multimedialne i systemy wspomagające – nowe Audi A4 Avant jest nowoczesną syntezą technologii i estetyki. Naszpikowany gadżetami i najnowszymi technologiami samochód z pewnością wyznacza trendy w tej klasie aut.


Max Radke

Sześć silników, jedna zasada: mniejsze zużycie paliwa, a więcej mocy. W porównaniu do poprzednika, ten model potrzebuje 21% mniej paliwa, generując jednocześnie 25% więcej mocy. Napęd quattro poprawia dynamikę, trakcję i bezpieczeństwo jazdy. Środkowy samoblokujący mechanizm różnicowy optymalnie rozdziela momenty napędowe na przednią i tylną oś w zależności od sposobu jazdy i rodzaju nawierzchni.

WNĘTRZE

W ciemności pakiety oświetlenia wnętrza wprowadzają interesujące akcenty. W najwyższym wariancie można zmienić kolor oświetlenia oddzielnie dla każdej strefy.

Jedną z innowacji jest wirtualny kokpit Audi z ekranem LCD o przekątnej 12,3 cala. Kolejna z wielu opcji to system dźwięku 3D marki Bang & Olufsen.

Dzięki Wi-Fi Hotspot (WLAN) wszyscy w aucie mogą korzystać z sieci internetowej. Nowością jest Audi Smartphone Interface, integrujący samochód ze smartfonem. 

BEZPIECZEŃSTWO

System Audi pre sense city przy użyciu kamery zamontowanej w przedniej szybie rejestruje inne pojazdy i pieszych na drodze. W zakresie prędkości do 85 km/h i przy odległości maksymalnie 100 m system ostrzega kierowcę przed potencjalną kolizją. 

Audi active lane assist, wykorzystując kamerę w przedniej szybie rozpoznającą oznakowanie poziome na drodze, przy prędkości powyżej 65 km/h pomaga kierowcy utrzymać pas ruchu.

System Audi side assist wspiera kierowcę przy zmianie pasa ruchu, monitorując dwoma czujnikami radarowymi obszar około 70 m za samochodem.

KOMFORT

Pakiet systemów wspomagających parkowanie, wykorzystując dwanaście czujników ultradźwiękowych, wprowadza samochód w luki parkingowe równoległe i prostopadłe do osi drogi.

System Audi drive select w zależności od stylu jazdy zmienia charakterystykę wspomagania układu kierowniczego i pedału przyspieszenia oraz opcjonalnego, regulowanego zawieszenia. 

Opcjonalny system Audi adaptive cruise control Stop&Go z asystentem jazdy w korkach utrzymuje ustawioną odległość nowego A4 od jadącego z przodu pojazdu. 

Reflektory LED lub Audi Matrix LED oferują kolejne interesujące rozwiązanie: światła mijania, których jedenaście diod zużywa zaledwie 20 W.