Błażej Ożóg na podium!

Łukasz Nazdraczew/Eureka

Błażej Ożóg (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zdobył we włoskiej miejscowości Gizzeria brązowy medal mistrzostw świata w kitesurfingu w konkurencji race (wyścig). Zwyciężył reprezentant Monako Maxime Nocher, a drugie miejsce zajął Brytyjczyk Oliver Bridge.

Do Włoch jechaliśmy z założeniem wejścia podium. W 2013 roku Błażej był w mistrzostwach świata piąty, a rok temu, chociaż wystartował w tej imprezie niemalże prosto po wyjściu ze szpitala po perturbacjach związanych z wyrostkiem robaczkowym, był czwarty. I tę progresję udało się zachować, chociaż nie były to łatwe regaty. Rozegrano 20 wyścigów, ale mój syn żeglował bardzo równo w każdych warunkach, co też było głównym kluczem do sukcesu - powiedział trener kadry Andrzej Ożóg.

22-letni syn szkoleniowca przygodę z kitesurfingiem rozpoczynał w 2006 r. W dorobku ma m.in. medal mistrzostw Europy wywalczony przed czterema laty. Rok 2011 przyniósł mu ponadto trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata. Świat desek należy do niego – surfuje, jeździ na snowboardzie, na nartach, lubi także deskorolkę i wakeboard.

Warto dodać, że we Włoszech świetnie pływali także inni Polacy. W konkurencji Race szóstą pozycję w stawce 61 zawodników z 23 krajów wywalczył Maksymilian Żakowski (Kite Mielno). Brązowy medal w kategorii Masters, zawodników powyżej 35 lat, zdobył inny reprezentant Sopockiego Klubu Żeglarskiego Tomasz Janiak.