Solarny katamaran z gdańska

Mają ambicje zdominować turystykę wodną w Polsce i na świecie - solarne katamarany Tesla-21 z trójmiejskiej stoczni Green Dream Boats wypływają na szerokie wody. Wiosną pojawią się w Gdańsku i we Wrocławiu, gdzie będą wozić turystów i stanowić alternatywę dla tramwajów wodnych. 


prestiz

Zmoże się również sprawdzić szczególnie w pobliżu rezerwatów przyrody. Zakup Tesli, to wydatek wielkości 150 000 zł. Ta 21-stopowa łódka jest w stanie pomieścić na swoim pokładzie do ośmiu osób. Wyposażona jest w składany utwardzany daszek (hardtop bimini), na którym umiejscowione są również pojemne panele słoneczne – to dzięki temu rozwiązaniu możliwa jest nawigacja w oparciu wyłącznie o samą energię słoneczną, także przy zachmurzonym niebie.

System ładowania energii, w połączeniu z nowoczesnym silnikiem elektrycznym, pozwala na cichą i komfortową podróż z prędkością przelotową do 12 km/godz. Green Dream Boats udało się sprzedać już niemal 20 katamaranów. Zapytania o Teslę spływają już z wielu krajów europejskich, projektem zainteresowali się arabscy szejkowie. Wszystko wskazuje na to, że za kolka lat solarny katamaran z Gdańska będzie równie powszechnym widokiem na spokojnych wodach,jak meleks na polach golfowych.