Michał Stankiewicz

Zaczynał w Gazecie Wyborczej, od 1999 r. dziennikarz „Rzeczpospolitej“. Współpracuje też z TVN. Autor wielu reportaży śledczych, m.in. o przemycie na okrętach marynarki wojennej, korupcji w Straży Granicznej czy też tekstów ujawniających istnienie mafii paliwowej. W 2007 roku jako jeden z pierwszych dziennikarzy podjął temat pedofilii w kościele. W 2012 był współautorem filmu dokumentalnego w TVN o finansach kościoła. Laureat wielu ogólnopolskich nagród, m.in. „Watergate“ Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Fundacji Batorego. Dwukrotnie nominowany do Grand Press, a także do Mediatorów. 

Prywatnie żeglarz, tenisista i muzyk. Założyciel Prestiżu i szef MS Group.

Krzywym okiem

Nowa rola Donalda Tuska. Był premierem, jest szefem Rady Europejskiej, a teraz dodatkowo został promotorem nauki języka angielskiego. Agora właśnie wydała swoją kolejną książkę z serii Polish Your English pod tytułem „Angielski z premierem“ i właśnie Donaldem Tuskiem na okładce.  W środku m.in.: “Morderstwa ukryte w pamiętniku detektywa S. i listach miłosnych pisanych przez hydraulika z Polski”, “sekretny język brytyjskich rzeźników, Ubbi Dubbi i angielskie matrioszki” – czytamy w reklamie na stronie Empiku. Wg wydawcy dzięki książce można nauczyć się języka w 3 miesiące. “Ja trzy miesiące temu podjąłem to wyzwanie. Wy też możecie” – zachęca zresztą sam Donald Tusk. Ciekawe co bardziej przyda się nowemu szefowi Rady Europejskiej – listy hydraulika czy język rzeźników?

Biedronia przywitały urzędniczki - z kwiatami, i ze łzami wzruszenia w oczach. Bo to prawdopodobnie dla nich prezydent Robert Biedroń oznaczać będzie największą jakościową zmianę w życiu“ – można było przeczytać w reportażu trójmiejskiej Gazety Wyborczej po wyborze Roberta Biedronia na prezydenta Słupska. Nie wyjaśniono jednak o jaką największą (!) zmianę w życiu chodzi. Ani ile pań ją przeżyje. W Słupsku robi się naprawdę ciekawie. Głos zabrał też partner nowego prezydenta - prawnik Krzysztof Śmiszek. W kolejnym reportażu GW o Biedroniu stwierdził: „Nie wiem, czy się przeniosę do Słupska. Ale od 14 grudnia ma być z Warszawy pendolino do Gdyni. A z Gdyni do Słupska jest już tylko półtorej godziny...“. Nie ma to jak optymizm.

W Sopocie wybory prezydenckie po raz kolejny wygrał Jacek Karnowski. W zwycięstwie nie przeszkodził mu trwający proces karny. Jeden z zarzutów prokuratury dotyczy prac remontowych wykonywanych w domu Jacka Karnowskiego. Na ostatniej rozprawie wyszły na jaw kolejne, ważne okoliczości. Świadek oskarżenia, który wykonywał te prace zeznał, że w trakcie śledztwa był w McDonaldzie z funkcjonariuszami CBA. Menu jednak nie ujawniono. Z innych ważnych informacji - gdańszczanka Katarzyna z programu TVP „Rolnik szuka żony“ dalej spotyka się z rolnikiem Zbyszkiem. Może coś z tego będzie. A w TVP wkrótce kolejna edycja tego najważniejszego  telewizyjnego show.

Zniszczony katamaran znalazła na Pacyfiku załoga statku m/s Tatry. Jacht dryfujący do góry dnem miał uszkodzoną jedną płozę i nie było na nim załogi – podała Polska Żegluga Morska, nasz największy narodowy armator, a za nią media. Prawie wszystko się zgadza. Prawie..., bo nie katamaran, ale trimaran (trzykadłubowiec), a zniszczeniu uległa nie płoza, ale pływak. Ale to i tak już nieźle, bo PŻM podał, że początkowo jacht wzięto za samolot.