Dinozaury rocka wciąż w formie

To był prawdziwy powrót do przeszłości - tak można podsumować pierwszą edycję festiwalu Heroes of Vintage, który odbył się w sopockiej Zatoce Sztuki. Festiwal to hołd złożony muzyce rockowej i jej wpływowi na całe pokolenie Polaków i historię Polski, szczególnie w latach przełomu. 


Matylda Promień

To także powrót do złotych czasów polskiego rocka, kiedy to ta genialna muzyka poruszała serca i umysły odbiorców, słowa miały głęboki sens, a wykonawcy byli prawdziwymi bohaterami trudnej rzeczywistości czasów PRL-u , a następnie raczkującej młodej demokracji. Sztywny Pal Azji, Róże Europy, Kobranocka, Big Cyc i świętujący swoje 35-lecie Oddział Zamknięty udowodniły, że mimo upływu lat ich muzyka wciąż smakuje doskonale. 

Możemy też być spokojni o następców. Podczas festiwalu zaprezentowały się także młode zespoły, których poziom zachwycił publiczność.  Milky Wishlake, Latające Pięści, We Artist, Kamień Kamień Kamień oraz Czarne Kwiaty - na te nazwy warto zwrócić uwagę.

49
10/2014

Piękne, wrześniowe przedpołudnie. Z Adamem Darskim poznajemy się na chwilę przed rozpoczęciem sesji zdjęciowej dla Prestiżu na terenie złomowca Baltic w Gdyni.