Francis Lapp

Francis Lapp, prezes i założyciel stoczni Sunreef Yachts  będącej od 2001 roku światowym liderem w projektowaniu i konstrukcji luksusowych katamaranów - superjachtów. Z pochodzenia Francuz, ale od ponad 20 lat związany prywatnie i zawodowo z Polską. Swoje jednostki sprzedaje z powodzeniem klientom z różnych zakątków świata z dumą podkreślając ich pochodzenie oraz metkę „Made in Poland”. Inicjator wielu lokalnych akcji charytatywnych i społecznych. Organizator corocznego ekskluzywnego wydarzenia  Pomorskie Rendez - Vous, mającego na celu połączenie wielkiego świata jachtów z innymi dobrami luksusowymi dostępnymi na rynku lokalnym i międzynarodowym. 


prestiz

Kiedy byłem dzieckiem chciałem…

Podróżować po świecie. Zamykałem oczy i marzyłem o najdalszych destynacjach, egzotycznych plażach oraz niezwykłych budowlach. Chciałem poznawać nowe kultury, zwyczaje lokalnych społeczności i wymieniać się doświadczeniami. Po kilkunastu latach to wszystko się spełniło i trwa do dzisiaj. Podróże są teraz nieodłączną częścią mojego życia zawodowego, a także prywatnego.

Moja pierwsza poważna praca, to…

Kiedy miałem 16 lat zatrudniłem się w hurtowni śrub w moje rodzinnej Alzacji. Wtedy właśnie uświadomiłem sobie, że w przyszłości będę szefem własnej firmy. Nie lubiłem pracować dla kogoś, wolałem dawać pracę innym.

Pierwsze zarobione pieniądze…

Zarobiłem właśnie w hurtowni śrub w wieku 16 lat. Nie pamiętam dokładnie sumy, ale nie wydałem jej od razu, jak moi koledzy. Odłożyłem ją by móc później zainwestować. Od tego czasu zawsze starałem się być niezależny finansowo.

Żeby odnieść sukces w zawodzie…

Trzeba ciężko pracować, ale przede wszystkim nie można bać się wyzwań. Ja, w biznesie kieruję się intuicją, która mnie jeszcze nigdy nie zawiodła. Często też podejmuję duże ryzyko by w rezultacie  jeszcze bardziej rozwijać przedsiębiorstwo. 

Dobry szef to…

Osoba, która słuch swoich pracowników, motywuje, wyznacza konkretne cele, ale też daje przykład własną osobą. Kieruję firmą, która obecnie zatrudnia prawie 400 osób. Muszę o nich myśleć,  ponieważ to właśnie dzięki nim w stoczni budowane są najlepsze i najbardziej luksusowe katamarany na świecie. 

U moich pracowników cenię…

Nadrzędnie cenię w swoich pracownikach: lojalność, szczerość i pracowitość 

Kogo bym nie zatrudnił….

Zdecydowanie nie zatrudniłbym osoby, której nie ufam i takiej, która źle mówi o swoim poprzednim pracodawcy

Prywatnie jestem…

Bardzo rodzinny. Chwile spędzone z moją żoną i córką uważam za bezcenne.

Dzień zaczynam od…

Małej czarnej kawy i przeglądania maili oraz wiadomości w mediach. Następnie, albo jadę do firmy, albo na lotnisko. 

Zawsze znajdę czas na…

Rozmowę z pracownikami. Staram się nie odkładać rzeczy na później, więc jeżeli tylko nie jestem na spotkaniu, staram się porozmawiać z nimi chociaż przez telefon.

Moim marzeniem jest…

Powiększenie firmy Sunreef Yachts i tym samym stworzenie nowych miejsc pracy dla ludzi w regionie oraz najlepszych specjalistów z całego kraju. Drugie marzenie, to wybudowanie na naszej stoczni pierwszego modelu jachtu powyżej 200 stóp. Największy jaki do tej pory zrobiliśmy mierzył ich 114.

Sport jest dla mnie…

Niezwykle istotny. Bardzo dużo podróżuję, ale staram się zawsze znaleźć chociaż chwilę by nawet w hotelu  pobiegać na bieżni, czy popływać. Jak jestem w Trójmieście, to chodzę na spinning do Tiger Gym.

Moje hobby to…

Zdecydowanie rajdy samochodowe. Uwielbiam rywalizację i adrenalinę, więc biorę w nich udział, kiedy tylko mogę.

Dewiza, którą chcę przekazać innym…

To, żeby nie bali się ryzykować i podejmować trudnych decyzji. Budowanie własnego biznesu ma niezwykły smak, ale nie można go stworzyć nie ryzykując czasami.

44
05/2014

Autorka ponadczasowych tekstów. Osobowość sceniczna i osobowość tak po prostu.