Targi na Stadionie

Zima tym razem była dla nas łaskawa. Nie tak ciężka i intensywna jak rok temu. Szybkimi krokami zbliża się do nas wiosna. Jak co roku, tuż przed rozpoczęciem sezonu żeglarskiego zaplanowane są Targi Sportów Wodnych i Rekreacji Wiatr i Woda. Organizatorzy zapraszają na nie do Warszawy. W tym roku odbędą się nieco później niż zazwyczaj, bo w dniach 3-6 kwietnia. Nowe jest także miejsce. Nowoczesne jachty żaglowe i motorowe, sprzęt żeglarski, usługi związane z turystyką wodną będą zaprezentowane po raz pierwszy w historii tej imprezy na Stadionie Narodowym w Warszawie - pisze dla Prestiżu Mateusz Kusznierewicz.

Nowy obiekt to większa powierzchnia wystawiennicza, możliwość zaprezentowania jachtów z postawionymi masztami i wciągniętymi na nie żaglami. To także duża ilość dostępnych miejsc parkingowych i więcej możliwości technicznych, ale przede wszystkim dobra lokalizacja, którą od centrum miasta dzieli dystans zaledwie 3 przystanków tramwajowych, a z lotniska Chopina można do Stadionu dojechać bezpośrednio kolejką, co dla zagranicznych wystawców i zwiedzających jest znacznym ułatwieniem.

Stadion Narodowy jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, nic dziwnego zatem, że organizatorzy Targów Wiatr i Woda zdecydowali się na przeniesienie jednej z największych imprez targowych o tej tematyce w kraju i tej części Europy właśnie tam. Jestem bardzo ciekawy jak zostaną wykorzystane 4 olbrzymie telebimy, które podobno mają zawisnąć tylko 12 metrów nad płytą Stadionu.

Nowością tegorocznych targów będzie impreza towarzysząca i równocześnie odbywająca się na Stadionie Narodowym – Targi Turystyczne „Podróże”. Zwiększone możliwości wystawiennicze, sprawiają że zwiedzający będą mogli kompleksowo przygotować się do nadchodzących wakacji.

Wśród wystawianego asortymentu każdy znajdzie coś dla siebie, od luksusowych jachtów żaglowych i motorowych, poprzez pontony, kajaki, sprzęt asekuracyjny i ratunkowy, instrumenty do nawigacji, elektronikę jachtową oraz odzież żeglarską aż po akcesoria dla wędkarzy.

Na Targach zamierzam być przez cały okres ich trwania. Pokażemy nowe jachty, ofertę mojej Akademii oraz Program Edukacji Morskiej w Gdańsku. Wiosna to dobry moment, aby pokazać szczególnie dzieciom i młodzieży jaką dobrą zabawą jest żeglarstwo i spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny. Wydarzenie to jest także miejscem, w którym promują się destynacje turystyczne, można będzie także zapoznać się z ofertą czarterową jachtów.

Rangę imprezy podnosi także fakt, że na Targach Wiatr i Woda przyznawane są najważniejsze nagrody branżowe, w tym Nagrody Jacht Roku w Polsce (Polish Yacht of the Year), Gwoździ Targów WIATR i WODA im. Jerzego Fijki, Nagród Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych, nagród i wyróżnień stowarzyszeń m.in.: Polskiego Związku Żeglarskiego, Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, WOPR i PTTK.

Warszawska wystawa to także doskonała okazja do spotkań, prelekcji, warsztatów i pokazów. Na tegorocznych Targach w bardzo „namacalny” sposób będziemy mogli obchodzić 45-tą rocznicę zakończenia samotnego rejsu dookoła świata Leonida Teligi. Organizatorzy bowiem postanowili zaprezentować drewniany jacht „Opty”, którym Leonid Teliga odbył swój samotny rejs dokoła kuli ziemskiej, a który na co dzień można oglądać w Muzeum Wisły w Tczewie. Obok nowoczesnych jednostek, będziemy mogli zatem przyjrzeć się jachtowi zaprojektowanemu specjalnie dla kpt. Teligi przez inżyniera Tumiłowicza.

Mam nadzieję, że spotkamy się w pierwszy weekend kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do zobaczenia.

42
03/2014

Piękna kobieta, gwiazda kina, dama teatru,  jedna z najwybitniejszych polskich aktorek. Danuta Stenka to także kobieta która nie waha się mówić otwarcie  o ciemnych stronach swojego zawodu.