Patricia Urquiola w Trójmieście

Sofa Foliage z oferty włoskiej marki Kartell to luźno pikowana poducha umieszczona na nóżkach przypominających gałęzie drzew.

Fotel ogrodowy Canasta, B&B Italia

Canasta oznacza z języka hiszpańskiego koszyk. Projektantka Patricka Urquiola wzięła za wzór krzesła z sieci wiedeńskich kawiarni. Fotel jest tworzywem oczek, gwarantuje stabilność i lekkość. Canasta – najwybitniejszy z całej serii mebli jest duży i okrągły, wygodnie się w nim zarówno siedzi, jak i leży, np. w ogrodzie lub przy basenie. Ramy fotela wykonane są z powlekanego aluminium i matowej stali, sieci włókien polietylenu włoskiej jakości. Wszystkie modele dostępne są w kolorach ramy, w brązie lub kolorze białym.

Do kupienia: InterStyle Home, Sopot

Sofa Redondo, Moroso

Redondo to zestaw elementów - siedzisk zaprojektowanych przez Patricia Urquiola dla Moroso. Jego charakterystycznym motywem są okrągłe kształty, nawet sama nazwa oznacza w tłumaczeniu z języka hiszpańskiego „okrągłe”. Występuje w zestawie z dwoma fotelami. Linia i struktura sofy przypomina kieliszek brandy. Redondo składa się z dwóch przylegających tomów, razem tworzących siedzenie Cocooning, które nie wymaga dodawania licznych poduszek. Zakrzywione kształty Redondo pogłębia całkowity brak rogów i miękkiej tkaniny. Sofę ozdabia pikowana dekoracja.  

Do kupienia: InterStyle Home, Sopot

Fotel ogrodowy Crinoline, B&B Italia

Ten koronkowy majstersztyk, fotel Crinoline – dzieło Patrici Urquioli dla B&B Italia został inspirowany fotelami wiklinowymi z lat 70. Wzornictwo nadaje się do ogrodu, jak i do domu. Fotel posiada trójwymiarowe wzory i miękkie, zakrzywione kształty. Struktura podłoża wykonana jest ze stali nierdzewnej. Małe okrągłe krzesło umieszczone zostało na siedzeniu, a poncho oparcia wykonane jest z naturalnych materiałów. Fotel z konstrukcji stalowej ma strukturę składającą się z naturalnego lub brąz plecionego przewodu.

Do kupienia: InterStyle Home, Sopot

Lampa Caboche, Foscarini

Nowoczesna lampa sufitowa, której efektowny klosz zbudowany został z polimetylometakrylowych kul (przezroczystych lub w kolorze bursztynowo-złotym), zwielokratniających jasność źródła światła. Wewnętrzna osłona z białego szkła zapewnia przy tym równomierne rozproszenie światła i zapobiega oślepieniu. Podstawa wykonana została z białego metalu. Dostępna w dwóch rozmiarach: grande i piccola. W serii Caboche dostępne są również lampy ścienne, podłogowe, wiszące i stołowe.

Do kupienia: Mesmetric, Gdynia

Krzesło Comback, Kartell

Krzesło Kartell Comback to klasyczne krzesło zainspirowanego tradycją Windsoru, łączące ze sobą różne materiały, takie jak tworzywo i drewno, które w ciekawy sposób interpretuje także styl country chic. Forma krzesła uosabia funkcjonalność i ergonomię i kojarzy się z wspomnieniami. Krzesło przywołuje na myśl tradycje i antyczne emocje, które odsyłają do wizerunku krzeseł na werandach kolonialnych domów lub do bardziej swojskiego widoku fotelu babci. Siedzisko krzesła wykonane jest z barwnego tworzywa termoplastycznego. Nogi wykonane z drewna dębowego, lakierowanego lub malowanego.

Do kupienia: Studio Forma, Gdynia

Sofa Foliage, Kartell

 

Sofa Foliage z oferty włoskiej marki Kartell to luźno pikowana poducha umieszczona na nóżkach przypominających gałęzie drzew. Wykonana jest z tkaniny i tworzywa. Sofa Foliage dostępna jest w kilku kolorach – między innymi w czerwonym oraz kremowym. Liście, charakterystyczny dla projektantki graficzny kształt, stanowią koronę spoczywającą na ramach gałęzi, które tworzą siedzenie.

Do kupienia: Studio Forma, Gdynia

31
04/2013

Jeden z najbardziej cenionych i rozchwytywanych muzyków sceny jazz - rockowej i improwizowanej. Niezwykle twórczy i piekielnie utalentowany lider zespołów Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet. Współtwórca sceny yassowej.