Aleksandra Staruszkiewicz

Kobieta łatwiej przyzna

Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.” Ten cytat Marilyn Monroe dużo mówi o kobietach. Niewątpliwie zrozumienie kobiety często graniczy z cudem (nie wiem, czy nie strzelam sobie w kolano!). Dlatego w tym wydaniu magazynu Prestiż na okładce artystka, która właśnie zafascynowana jest kobiecością. Halina Mlynkova - zjawiskowo piękna, dojrzała, powraca na scenę, znów zaczyna tworzyć piękną muzykę płynącą wprost z jej serca. Dlaczego zachęcam przede wszystkim Panie do przeczytania tego wywiadu? Dlatego, że to właśnie my, kobiety, jesteśmy głównym źródłem inspiracji dla Haliny.

Zainteresowało mnie jej stwierdzenie, „... wtedy jesteśmy piękne,(...) kiedy mamy świadomość tego, że wszystkie nasze „słabe” cechy, są naszą siłą“. Jako kobieta, podpisuję się pod tym, jednakże warunkiem koniecznym, aby tak się działo, jest posiadanie poczucia własnej wartości. Bez tego ani rusz!

W pełni swoją kobiecość, przede wszystkim w sztuce plakatu, odnalazła druga artystyczna dusza, która zawitała na łamy naszego czasopisma. Marta Jaguś, bo o niej mowa, obecnie projektuje dla najpopularniejszej i największej firmy odzieżowej w Polsce. Marta jest przykładem kobiety, która zna swoją wartość i nie przejmuje się tym, co myślą inni. Może to trochę egoistyczne, ale dzięki takiej postawie udowodniła wszystkim, że polskie tak zwane „sieciówki odzieżowe” mogą z całą pewnością dorównać zagranicznym. Zapraszam zatem na stronę  18, by poznać jej historię...
Powoli też zaczyna się walentynkowa gorączka. Szukamy prezentów, myślimy jak tu zaskoczyć mile ukochanego lub ukochaną, skrycie marzymy o randce z kobietą, w której się podkochujemy. Zapewne będzie słodko i miłośnie. Tematu tego nie mogło zabraknąć również na naszych łamach, aczkolwiek my do Walentynek podeszliśmy trochę przewrotnie. Jak? Zapytaliśmy znanych i lubianych mieszkańców Trójmiasta o... najgorszą randkę w życiu.

W tym wydaniu nie może również zabraknąć noworocznych postanowień. Niezmiennie z początkiem roku każdy z nas temu ulega. Często są to zobowiązania, których jest zbyt dużo lub nie mają szans na sukces. Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko się z tym pogodzić i planować tak by przede wszystkim nie narazić się na kompromitację przed samym sobą. O swoich noworocznych postanowieniach mówią między innymi Leszek Blanik, Mateusz Kusznierewicz, Kinga Baranowska, czy Maciej Kosycarz.

My również nie odżegnujemy się od planowania. Już niedługo, na łamach Prestiżu pojawi się kilka niespodzianek, jednakże jakie one będą, owijamy tajemnicą, by nie zapeszać.

Zatem trzymam kciuki za Państwa i nasze plany. Niech się spełnią!

Zachęcam do letury
Aleksandra Staruszkiewicz

20
01/2012

Gdy 7 lat temu schodziła ze sceny w blasku chwały, dla wielu to był szok. Jej piosenki nuciła cała Polska, a czerwone korale stały się prawdziwym symbolem polsko - czeskiej przyjaźni.