ZAJEZDNIA WRZESZCZ WSZYSTKO, CZEGO POTRZEBUJESZ DO ŻYCIA

Wyjątkowe połączenie wielkomiejskiej architektury i industrialnych akcentów z nadmorską, zieloną błogością. Położona blisko morza i centrum Gdańska inwestycja Zajezdnia Wrzeszcz, realizowana przez firmę Robyg, to przemyślana i doskonale skomunikowana przestrzeń do życia, która zadowoli zarówno aktywne, przedsiębiorcze osoby, jak i rodziny z dziećmi.


prestiz

Wrzeszcz to jedna z najstarszych i jednocześnie najszybciej rozwijających się dzielnic Gdańska. Jej charakter jest bardzo zróżnicowany. Z jednej strony zabudowa posiadająca wartości historyczne, z gęsto rozmieszczonymi kamienicami, z drugiej rozległe przestrzenie na terenach poprzemysłowych, w których drzemie potencjał. 

Powstające w poprodukcyjnej części Wrzeszcza na skrzyżowaniu ul. Chrobrego, Grudziądzkiej i Hallera osiedle firmy Robyg wprowadzi nową jakość do okolicy, ożywiając dzielnicę nowoczesną architekturą, zielonymi skwerami, restauracjami czy placami zabaw. Budowa osiedla to tylko część zmian – Robyg w ramach inwestycji planuje usprawnienie pobliskiej infrastruktury drogowej. Dodatkowo na rozwój okolicy wpłynie planowane przez Miasto Gdańsk przeniesienie zajezdni autobusowej położonej przy alei gen. J. Hallera i przeznaczenie tego terenu pod zabudowę mieszkaniową. 

– Zajezdnia Wrzeszcz to nowa dzielnica na mapie Gdańska. Nowoczesny projekt odpowiadający na potrzeby rozwoju współczesnego miasta. Bliskość usług, dobra komunikacja, śródmiejski charakter zabudowy – to cechy najlepiej położonych inwestycji w mieście. Zajezdnia Wrzeszcz do nich należy – mówi Karol Krzempek, architekt osiedla i współwłaściciel pracowni B1 Architekci. 

Wyjątkowy projekt dewelopera zakłada zabudowę mieszkaniowo-usługową, dzięki czemu miejsce to stanie się przestrzenią do spędzania czasu, jednocześnie przyjazną dla ludzi, którzy chcą mieszkać wygodnie, mieć blisko zarówno do centrum miasta, jak i do morza.

OSIEDLE, KTÓRE ŁĄCZY

Zajezdnia Wrzeszcz to nowoczesna, funkcjonalna i świetnie skomunikowana przestrzeń miejska. Przekonuje do siebie prestiżowym położeniem i podwyższonym standardem mieszkań. Stąd wszędzie jest blisko – do pracy, szkoły, nad morze czy na zakupy. Doskonała lokalizacja stanowi atut dla osób ceniących spokój oraz bliskość plaży, a także dla tych, którzy za kluczową wartość uznają sprawną komunikację z centrum miasta. Dojazd rowerem na plażę zajmuje jedynie 6 minut, do biznesowego centrum w Oliwie, na Uniwersytet Gdański czy na Stare Miasto samochodem można dostać się zaledwie w 12 minut. 

W najbliższym sąsiedztwie znajduje się przedszkole, żłobek czy oddalona o 4 minuty drogi szkoła. Na terenie inwestycji powstaną sklepy, restauracje, place zabaw, siłownia, ścieżki rowerowe, punkty naprawy rowerów i zadaszone stojaki rowerowe – wszystko, czego potrzeba do wygodnego i aktywnego życia. To duża zaleta pozwalająca na skrócenie czasu przeznaczonego na codzienne dojazdy.

PRZESTRZEŃ DO ŻYCIA

Ogromnym atutem związanym z lokalizacją Zajezdni Wrzeszcz jest bliskość morza.Amatorom wycieczek rowerowych dotarcie na plaże zajmie zaledwie kilka minut. Rodzinne spacery na molo, poranny lub wieczorny jogging na plaży oraz jazda na rolkach to tylko kilka z licznych możliwości na spędzanie wolnego czasu przez mieszkańców osiedla.

Otoczenie Zajezdni zaprojektowane przez architektów zostanie zaaranżowane nadmorską roślinnością nawiązującą do okolicy, powstaną place zabaw, ławki oraz dedykowane do wypoczynku przestrzenie. Ponadto zaplanowane zostały chodniki przystosowane do wózków, rowerów, rolkarzy czy pojazdów segway. Zarówno wewnętrzna siłownia, tereny zielone oraz udogodnienia dla rowerzystów obejmujące punkty naprawy rowerów oraz zadaszone stojaki rowerowe, to rozwiązania, które ułatwią uprawianie sportów i z pewnością zachęcą do wypoczynku. 

Zajezdnia Wrzeszcz to miejsce, w którym każdy poczuje się dobrze nie tylko w swoim mieszkaniu. Dzięki atrakcyjnemu, nowoczesnemu zagospodarowaniu terenów zielonych czy części wspólnych będą mogli stworzyć zintegrowaną społeczność.

WYSOKI STANDARD 

Obecnie w ofercie Zajezdni Wrzeszcz znajduje się ponad 130 mieszkań jedno, dwu, trzy i czteropokojowych w metrażach od 37 m2 do 112 m2 wyposażonych w standardzie w system ROBYG SMART HOUSE. 

Charakteryzują się one m.in. ponadstandardową wysokością pomieszczeń (ok. 270 cm), która dodaje efektu przestronności. Z myślą o komforcie mieszkańców deweloper zadbał też o zastosowanie ścian działowych o właściwościach wygłuszających, umożliwiających dowolną aranżację wnętrz. Lokale są doświetlone przez wysokie, drewniane okna zapewniające wysoki komfort akustyczny. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Robyg zaopatrzył mieszkania w antywłamaniowe drzwi o ponadstandardowej wysokości oraz nowoczesny wideofon. W budynkach znajduje się lobby z portierem, a osiedle jest chronione za pomocą całodobowego monitoringu. Do wszystkich mieszkań został doprowadzony światłowód gwarantujący szybki internet.

Tak jak w wielu inwestycjach dewelopera Robyg i tu zwrócono uwagę na nowoczesne, proekologiczne rozwiązania. Mieszkania i części wspólne wyposażono w ROBYG SMART HOUSE, czyli inteligentny system zarządzania oświetleniem, urządzeniami elektronicznymi i bezpieczeństwem. W częściach wspólnych funkcjonuje energooszczędne oświetlenie LED i ekologiczne panele fotowoltaiczne, które umożliwią czerpanie energii ze światła słonecznego.

INDUSTRIALNE WNĘTRZA

Kolejnym wyróżnikiem Zajezdni Wrzeszcz jest połączenie elegancji industrialnej architektury zewnętrznej ze starannie zaprojektowanymi wnętrzami budynków. Wygląd części wspólnych to wynik inspiracji historią Wrzeszcza przy jednoczesnej próbie pokazania nowoczesnego ducha dzielnicy. Mieszczące się tu dawniej zakłady samochodowe oraz funkcjonująca nadal zajezdnia autobusowa, będąca inspiracją dla nazwy osiedla, stanowiły punkt wyjścia dla koncepcji architektury Zajezdni Wrzeszcz.

– Spójny charakter inwestycji osiągnięty zostanie między innymi poprzez harmonię pomiędzy wnętrzami, a zewnętrznym stylem budynków. Zauważalne nawiązanie do dawnego, przemysłowego charakteru dzielnicy we wnętrzach widać zarówno w formach, jak i użytych materiałach: klinkierze, stali i metalowych, czarnych profilach o surowym wyglądzie, przypominającym szyny tramwajowe – tłumaczy projektant wnętrz, Michał Romanowski.

We wnętrzach ważną rolę odegra światło i zastosowanie luster, co doda przestrzeni i spotęguje poczucie otwartości. Minimalizm i prostotę wnętrz ociepli subtelne i nastrojowe światło kinkietów rozmieszczonych przy każdych drzwiach wejściowych. Całość indywidualnie zaprojektowanych przestrzeni i ich niezwykły klimat zapewnią mieszkańcom możliwość życia w wyjątkowym i komfortowym otoczeniu.

Ważną rolę odegrają autorskie zdjęcia Gdańska z lat 1972-1990 wykonane przed laty przez Krzysztofa Jakubowskiego, znanego gdańskiego fotografa, członka Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Zdobiące ściany wspólnych przestrzeni budynków, przypominać będą o historii miejsca, w którym powstaje Zajezdnia Wrzeszcz. Pokażą mieszkańcom gdańskie autobusy, tramwaje czy nawet stary Polmozbyt. Te akcenty zostaną połączone z nowoczesnym designem, modną kolorystyką i ciekawym oświetleniem, aby w efekcie stworzyć przestrzenne wnętrza oddające charakter Wrzeszcza z XXI wieku.

Zajezdnia Wrzeszcz to osiedle, które łączy. Dzięki wyjątkowemu położeniu blisko morza i centrum Gdańska, atrakcyjnej architekturze i wysokiemu standardowi stanowi doskonałą ofertę zarówno dla osób szukających wygodnego miejsca do życia w mieście, jak i inwestorów.

 

Zapraszamy do biura sprzedazy 

ul. Bolesława Chrobrego 94 , 80-414 Gdansk , zajezdniawrzeszcz@robyg.com.pl , tel. 58 341 35 13 

www.robyg.pl

18
07/2018

Tego dnia nikogo nie zdziwi widok przeraźliwej kostuchy, seksownej wampirzycy, czy skradających się zombie po ulicy.