MIEJSKIE OAZY ZIELENI

Mieszkańcy miast często marzą o chwili wytchnienia na łonie natury, własnym azylu wśród  zieleni. Szybkie tempo życia w mieście, gwar ulic, zanieczyszczone powietrze, odciskają znaczące piętno na naszym zdrowiu.  Warto zatem skorzystać z dobrodziejstw natury i wykorzystać najmniejszy nawet kawałek otwartej przestrzeni, aby zaplanować swoją oazę zieleni. 


prestiz

Projektując niewielki ogród bądź taras warto zadbać o funkcjonalny układ przestrzeni, dostosowany do naszych potrzeb i stylu życia. W kameralnym ogrodzie w Sopocie o pow. ok 50 m2, zaprojektowana została kameralną przestrzeń do wypoczynku. Bezpośrednio przy wyjściu z salonu zaplanowany został mały taras z płyt betonowych, ze stołem i krzesłami w kształcie filiżanek. 

W narożniku zaś, na drewnianym decku, ustawiono modułowy zestaw mebli ogrodowych z  wygodnymi poduchami, który osłania okazały parasol oraz ażurowe panele. Z uwagi na trapezowy kształt działki, kompozycja oparta została na prostym, geometrycznym podziale, który optycznie powiększa przestrzeń.

W ogrodzie dominują krzewy zimozielone, w tym: kwitnące różaneczniki, kuliste bukszpany, barwne pierisy oraz trawy ozdobne. Całość kompozycji uzupełnia efektowne oświetlenie, podkreślające uroki ogrodu po zmroku.

 

APPO architektura krajobrazu - Agnieszka Durlik

www.appo.com.pl, biuro@appo.com.pl, 668 115 014

18
07/2018

Tego dnia nikogo nie zdziwi widok przeraźliwej kostuchy, seksownej wampirzycy, czy skradających się zombie po ulicy.