Stwórz 
inspirujący projekt

Już po raz czwarty gdańska Galeria Wnętrz City Meble organizuje konkurs na inspirujący projekt. Mogą wziąć w nim udział projektanci z całej Polski. Zwycięski produkt zostanie wdrożony do kolekcji marki TRE stworzonej przez Tomka Rygalika, współorganizatora konkursu.


prestiz

Konkurs przeznaczony jest dla studentów i absolwentów kierunków artystycznych, przede wszystkim wzornictwa i architektury wnętrz, w całej Polsce. Zadaniem, jakie organizatorzy konkursu postawili przed jego uczestnikami jest zaprojektowanie designerskiego produktu TRE do współczesnego wnętrza. Tym razem jest to przestrzeń do pracy.

Zwycięski projekt zostanie wyprodukowany przez współorganizatora konkursu - firmę TRE i włączony do kolekcji marki. Zwycięzca konkursu będzie miał okazję współpracować z zespołem TRE przy wdrożeniu projektu do produkcji, opracowywaniu strategii sprzedaży i wprowadzaniu produktu na rynek. Ponadto nagrodą za pierwsze miejsce, podobnie jak w poprzednich edycjach, jest wyjazd na prestiżowe, międzynarodowe targi mebli i designu w Mediolanie – Salone del Mobile 2020. Organizator zapewnia wejściówki, jak również przelot i pobyt w hotelu.

Marka TRE powstała z inicjatywy Tomka Rygalika, który przekuł swoją filozofię myślenia na markę. To odpowiedź na potrzeby dążenia człowieka do równowagi i prostoty. Stworzona zmyślą o ludziach, którzy żyją świadomie i z atencją podchodzą do wyboru produktów, jakimi się otaczają. Jak podkreśla jej twórca powstała ze sprzeciwu wobec nadmiernej konsumpcji i nadprodukcji.

- Dobre życie polega na odrzuceniu tego, co zbędne. Wierzymy, że proste przedmioty są najlepsze. Podziwiamy pomysłowość kryjącą się za tym, co oczywiste. TRE Product stale szuka najlepszych rozwiązań, zapewniających mistrzowskie wykonanie. Dzięki temu dostarczamy produkty bliskie naszym sercom, stają się one wyrazem naszej świadomości i będą nam towarzyszyć przez pokolenia – podkreśla Tomek Rygalik.

W kolekcji TRE znaleźć można projekty m.in. Aleksandry Szewc, AdreyAndShay, Dorothee Mainka, Daisuke Kitagawy, Luca Corvatta, Victora Legina, Davida Derksena, Pini Leibovicha oraz Gosi Rygalik.

Główny organizator konkursu - Galeria Wnętrz City Meble - powstała w 2017 roku na terenie, który od blisko stu lat związany jest z meblarstwem. Przed wojną mieściła się tam Gdańska Fabryka Mebli, a potem sklepy meblowe. City Meble zajmuje powierzchnię 20 tys. m kw. na których znajduje się 80 salonów, showroomów i biur projektowo - wykonawczych. Na terenie galerii są też organizowane spotkania, wykłady i prelekcje uznanych specjalistów z branży.

Partnerami konkursu są również Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku i firma Bo Concept. Prace można nadsyłać do
28 lutego do godziny 15.00. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 13 marca. 

 

113
02/2020

Mam poczucie, że klasa średnia i elity ludziom uboższym albo z gorszym wykształceniem częściej odbierają godność niż hiphopowcy używając określenia „pedalski” – mówi Piotr Witkowski, który dzięki roli rapera Chady w filmie „Proceder” trafił na listę najbardziej rozchwytywanych aktorów.