Laser niejedno ma imię

Laseroterapia to obecnie najbardziej dynamiczna i uznawana za najmniej inwazyjną z dziedzin medycyny estetycznej i kosmetologii, a uniwersalność tej metody jest ogromna. Pełne spektrum możliwości lasera oferuje trójmiejska klinika Nawrocki Clinic.


prestiz

Laseroterapia to jedna z najskuteczniejszych metod stosowanych obecnie w medycynie estetycznej. Szerokie spectrum zastosowania laserów sprawia, że wykorzystywane są do usuwania nadmiernego owłosienia, zamykania rozszerzonych naczynek, rumieni, naczyniaków, przebarwień, zmian barwnikowych, rozstępów, dermatochirurgii, jak również do zabiegów odmładzających i rewitalizujących skórę. Te ostatnie, z wykorzystaniem najnowszej generacji lasera Fotona Dynamis SP wykonywane są w trójmiejskiej klinice Nawrocki Clinic. Niewątpliwym hitem wśród zabiegów odmładzających jest Fotona 4D – zabieg uwielbiany przez gwiazdy na całym świecie. To terapia odmładzająca wykorzystująca  cztery procedury: endolifting, nieablacyjny lifting skóry, głęboki termolifting oraz peeling laserowy. Dzięki niej dochodzi do odmłodzenia tkanek na wszystkich poziomach, co zapewnia silne ujędrnienie i produkcję kolagenu oraz wypełnienie zmarszczek i bruzd bez użycia wypełniaczy! Jednak zabiegi estetyczne to dopiero początek zastosowań laserowych.

Laserowe leczenie blizn

Laserowa redukcja i usuwanie blizn to nowoczesne i nieinwazyjne rozwiązanie najnowszej generacji. Metoda ta wykorzystuje laser frakcyjny, który pozwala na zredukowanie każdej blizny przy minimalnym bólu i ryzyku powikłań. Laserowa redukcja blizn jest najbardziej skuteczną i spektakularną metodą ich pozbycia się, niezależnie od wieku i wielkości.  Jednak trzeba pamiętać, że najlepiej poddać się zabiegowi, gdy blizna jest jeszcze świeża, wówczas mamy szansę pozbycia się jej niemal do zera. 

Laser w stomatologii

Wielu osobom zabiegi laserowe w medycynie kojarzą się przede wszystkim z procedurami estetycznymi. Tymczasem laser ma również bardzo szerokie zastosowanie w stomatologii. Ogromne doświadczenie i osiągnięcia doktora Michała Nawrockiego, który jako pierwszy Polak otrzymał tytuł Master of science in Laser in Dentristry sprawia, że klinika oferuje pacjentom wiele możliwości i metod leczenia laserowego.

W Nawrocki Clinic laser jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologii wspomagających codzienną pracę stomatologów. Lekarze mają bowiem do dyspozycji najnowocześniejszy laser do zabiegów na tkankach twardych i miękkich Fotona LightWalker oraz laser diodowy – LiteMedics. Laser LightWalker zmienia jakość pracy w praktyce dentystycznej dzięki zastosowaniu dwóch najlepszych długości fali Er:YAG i Nd:YAG. Jedną  z jego możliwości jest opracowywanie ubytków. Tego typu zabiegi laserowe wykluczają konieczność używania wierteł i tradycyjnego borowania, co sprawia, że ta metoda leczenia próchnicy jest o wiele mniej bolesna dla pacjenta. Polega ona na odparowywaniu chorych tkanek zęba poprzez ukierunkowanie na nie impulsów światła o odpowiedniej długości. Przygotowany w ten sposób ząb jest odkażany i od razu wypełniany.

Oprócz tego Nawrocki Clinic oferuje także laserową dezynfekcję, która ma zastosowanie m.in. w leczeniu kanałowym. Dezynfekcja laserowa może również dotyczyć kieszonek dziąsłowych. Jest to zabieg uzupełniający, przeprowadzany po usunięciu kamienia nazębnego. Przyspiesza on regenerację zniszczonych przez kamień dziąseł. Jednak zabiegi laserowe znajdują zastosowanie także w innych sytuacjach. Niektórzy lekarze wykorzystują je np. do hamowania krwawienia w polu zabiegowym, ponieważ stymulacja przy pomocy lasera znacznie przyspiesza procesy gojenia zmian na błonie śluzowej w jamie ustnej. Urządzenia te często są wykorzystywane również do plastyki wędzidełka. Tego typu zabieg jest mniej inwazyjny i bolesny dla pacjenta, a rana goi się o wiele szybciej.

Estetyczne zabiegi laserowe 

Bardzo popularne w ostatnich latach stały się zabiegi wybielania zębów przy użyciu lasera. Przed przeprowadzeniem tego typu procedury należy wyleczyć wszystkie ubytki oraz oczyścić zęby z osadu i kamienia nazębnego. Samo wybielanie może trwać od 30 do 60 minut. Najpierw lekarz nakłada na dziąsła preparat ochronny, po czym utwardza go za pomocą lampy UV. Następnie na zębach rozprowadza się substancje wybielające, które przez określony czas są poddawane działaniu lasera. U większości pacjentów udaje się uzyskać efekt wybielenia o 3-4 odcienie. Z reguły utrzymuje się on przez około 2 lata, ale konieczne jest przestrzeganie tzw. białej diety przez kilka dni po zabiegu. 

Pewne jest, że korzyści płynące z wykorzystania lasera stomatologicznego tworzą długą i imponująca listę. Zabiegi wykonywane za pomocą tego urządzenia są bezbolesne i bezkrwawe, co ułatwia pracę stomatologów w Nawrocki Clinic. Ponadto użycie lasera znacznie przyspiesza gojenie się ran po zabiegach dentystycznych, a to znacząco wpływa na samopoczucie pozabiegowe pacjentów kliniki.

 

NAWROCKI CLINIC

Gdańsk, ul. Czarny Dwór 10/34  |  Tel: 58 52 66 004

www.nawrockiclinic.com