Agata Logiewa i Wojtek Radwański @b_a_ł_t_y_k

Fotopamiętnik, kanał społecznościowy, narzędzie promocji, które z powodzeniem wyparło inne social media. Instragram zaspokaja szeroki wachlarz potrzeb współczesnego człowieka i wpisuje się w fakt, że żyjemy w czasach obrazów i infografik. Obraz zastępuje coraz częściej słowo pisane. Jak pisał Jean Baudrillard, jest subiektywną interpretacją rzeczywistości, która zaciera granicę, między tym, co rzeczywiste, a tym co wyobrażone. Może dlatego tak namiętnie przeglądamy kolejne konta na Instagramie, które co rusz przenoszą nas w inne światy? W cyklu Trójmiejskie InstaStory prezentujemy co miesiąc najciekawsze konta instagramowe osób związanych z Trójmiastem.

 

Minimalistyczne, nadmorskie pejzaże widziane z lotu ptaka. Zapierają dech w piersiach i zdają się być odległe. To Bałtyk. Tak nazywa się instagramowy profil, a zarazem projekt dwójki zajawkowiczów ze Śląska: Agaty Logiewy i Wojtka Radwańskiego, który realizują od czerwca 2017 roku z miłości do polskiego morza.

 

Nazywamy się Agata Logiewa i Wojtek Radwański.

Jesteśmy mieszkańcami Śląska zakochanymi w Bałtyku.

Urodziliśmy się na Śląsku, na co dzień mieszkamy w Radzionkowie, naszym ulubionym miejscem na świecie jest Morze Bałtyckie.

Robimy zdjęcia, ponieważ lubimy zatrzymywać czas. 

Fotografujemy polskie wybrzeże, ponieważ jest to dla nas miejsce szczególnie ważne, chcemy je poznawać i pokazywać szerszej publiczności

W obrazie interesuje nas przede wszystkim kolor, symetria
i minimalizm.

Instagram jest dla nas pamiętnikiem, prezentacją portfolio, miejscem inspiracji i od niedawna źródłem utrzymania.

Gdybyśmy mogli zrobić tylko jedno zdjęcie, sfotografowalibyśmy siebie nawzajem z Bałtykiem w tle.

Z Trójmiastem łączy nas miłość od pierwszego wejrzenia.

Trzy najbardziej fotogeniczne miejsca w Trójmieście Stocznia Cesarska, Gdańska Starówka i Orłowo.

Trzy ulubione adresy w Trójmieście?

ul. Mariacka i Elektryków w Gdańsku oraz Kamienna Góra w Gdyni

 

@baltic_surf_scapes Krzysztof Jędrzejak 

Piękne zdjęcia, bardzo trudne warunki do fotografowania i niesamowita historia walki z chorobą. To nasz ulubiony nadmorski fotograf. 

 

@artystycznapodroz Artystyczna Podróż 

Bardzo dobry zbiór zdjęć z polskiego IG. Systematycznie prowadzony, a do tego w bardzo dobrym stylu. Każda publikacja naszego zdjęcia na tym koncie to zaszczyt i wyróżnienie.

 

@weroampoland We Roam Poland 

Kolektyw, bardzo zdolni i sympatyczni ludzie. Piękne prace i systematyczne publikacje

@balticasurf Baltica 

Baltica to nie tylko deski surfingowe i ubrania. To niesamowici ludzie którzy pokazali nam Bałtyk z innej strony. Wspólne projekty dały początek wielu naszym pracom i znajomością.

107
08/2019

Wejść do Internetu jest łatwo, publikować jest łatwo, szczególnie jak się dysponuje profesjonalną redakcją. Ale zarabiać jest bardzo trudno – mówi Michał Kaczorowski, szef i założyciel portalu trojmiasto.pl.