Czekając na Czerwony Dywan

Już we wrześniu łowcy autografów będą wypatrywać gwiazd polskiego kina przed Teatrem Muzycznym w Gdyni. Okazją będzie Festiwal Polskich Filmów Fabularnych.

W konkursie głównym Złote i Srebrne Lwy rywalizować będą pełnometrażowe filmy fabularne, a w konkursie filmów krótkometrażowych najlepsze krótkie metraże, zrealizowane przez polskie szkoły filmowe oraz licznych producentów filmowych. Program festiwalu obejmuje także filmowe sekcje pozakonkursowe, w tym Panoramę Kina Polskiego, Skarby Kina Przedwojennego, a także cykle: Czysta Klasyka, prezentujący ważne polskie filmy zrekonstruowane cyfrowo oraz Polonica, czyli wybór najciekawszych międzynarodowych koprodukcji, zrealizowanych ze znaczącym udziałem polskich twórców.

Najważniejszym miejscem festiwalu od lat jest teatr muzyczny wraz z położonym obok Gdyńskim Centrum Filmowym. Tutaj odbywają się uroczyste pokazy filmów konkursu głównego. Funkcję głównego kina festiwalowego dla szerokiej publiczności w tym roku przejmie Helios w CH Riviera. Sieć festiwalowych lokalizacji uzupełnią: Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza, Muzeum Marynarki Wojennej, Konsulat Kultury oraz Pomorski Park Naukowo -Technologiczny. Przez 6 dni, od 16 do 21 września, łącznie w piętnastu salach odbędzie się ponad 400 projekcji filmowych. 

Festiwal to także spotkania branżowe, konferencje i prezentacje w ramach Gdynia Industry. Uczestnicy Festiwalu i miłośnicy kina, mieszkańcy Trójmiasta i turyści, mogą uczestniczyć w wydarzeniach towarzyszących, w tym w promocjach książek poświęconych kinu, wystawach o tematyce filmowej, koncertach muzyki filmowej.

 

107
08/2019

Wejść do Internetu jest łatwo, publikować jest łatwo, szczególnie jak się dysponuje profesjonalną redakcją. Ale zarabiać jest bardzo trudno – mówi Michał Kaczorowski, szef i założyciel portalu trojmiasto.pl.