WYBIERZ NAJLEPSZĄ OKŁADKĘ PRESTIŻU

100 numerów, 100 sesji zdjęciowych, 100 okładek! Przeprowadziliśmy w gronie redakcyjnym głosowanie i wybraliśmy 12, naszym zdaniem najlepszych okładek po to, by Wam, drodzy czytelnicy, oddać głos. Chcemy, abyście wybrali tę jedną jedyną, absolutnie najładniejszą okładkę Prestiżu w dziewięcioletniej historii naszego czasopisma. Wejdźcie zatem na nasz Facebookowy fanpage i oddajcie swój głos. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia finałowej dwunastki!

 

 

 

11/2018  JACEK BRACIAK

W młodości był barmanem, pojechał też na saksy do Wiednia, gdzie sprzątał mieszkanie bogatej Austriaczki. Zdarzało mu się zarabiać na życie jako maskotka, chałturzył też w przedszkolach grając w przedstawieniach dla dzieci. Dzisiaj jest jednym z najlepszych polskich aktorów. Z Jackiem Braciakiem spotkaliśmy się na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i rozmawialiśmy tuż po pokazie filmu „Kler”, w którym zagrał jedną z głównych ról. 

 

 

10/2018 MARIANNA ZYDEK

Dzisiaj jesteś damą, arystokratką, jutro upadającą alkoholiczką, a pojutrze po prostu sobą. Można zagłębić się w duszę człowieka, odkryć jej piękną, jak i mroczną stronę, teoretycznie bez konsekwencji. Aktorstwo to najciekawsza rzecz, jaką można robić w życiu – mówi Marianna Zydek – piękna gdańszczanka, której główna rola w filmie „Kamerdyner” otworzyła wrota do wielkiej kariery. 

 

05/2018 ANETA KRĘGLICKA

Aneta Kręglicka, Miss Świata, przez wiele lat związana z Gdańskiem. Nie znajdziemy jej na Facebooku i Instagramie. Mimo tego od wielu lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych, a do tego szanowanych i podziwianych Polek. Nie tylko za fenomenalną urodę, ale i za pomysł na życie, w którym codziennie udowadnia, że można być ikoną mody, stylu i jednocześnie zawodowo rozwijać się w zupełnie innych dziedzinach.

 

11/2017  LESZEK MOŻDŻER

Jest wybitnym muzykiem jazzowym, którego sława wykracza daleko poza granice Polski. Wirtuoz fortepianu, który zdążył już nakarmić swoje duże ego. Poskromił je dzięki pracy nad rozwojem świadomości. Ciało jest dla niego salą treningową dla duszy i chyba dlatego jego muzyka rozpala dusze ludzi na całym świecie.

 

10/2017 TOMASZ SĘTOWSKI

Jeden z najwybitniejszych polskich malarzy. Mieszka i tworzy w Sopocie. O jego obrazy zabiegają renomowane galerie prezentując je obok płócien takich mistrzów, jak Salvador Dali, Michael Parkes, czy Leonor Fini. Przedstawiciel realizmu magicznego. Interpretacja jego dzieł jest niczym pełna przygód podróż w głąb siebie. Tej podróży towarzyszą niepokój, refleksja, ciekawość i próba zrozumienia świata. To podróż, która nikogo nie pozostawia obojętnym.  

 

11/2016 WOJCIECH SMARZOWSKI

W ludzi wierzy tylko rano, po południu jest z tym już o wiele gorzej. I może dlatego obraz polskiego społeczeństwa w jego filmach wygląda tak jak wygląda. Wojciech Smarzowski, najważniejszy polski reżyser ostatnich lat, opowiada nie tylko o filmach, ale też o pokaźnej kolekcji siekier, którą ma w domu, kapslach po piwie i piłce nożnej, która wywołuje w nim tak silne emocje, że podczas meczu można go operować bez znieczulenia.

 

08/2015 ADAM ORZECHOWSKI

Teatr  to przede wszystkim szansa na spotkanie z drugim człowiekiem, a w czasach, w których coraz częściej uciekamy w świat wirtualny to bezcenne - twierdzi Adam Orzechowski, dyrektor Teatru Wybrzeże, ikona trójmiejskiej kultury. Prestiżowi opowiada o tym, co go doprowadza do szewskiej pasji w teatrze, co traci człowiek, który nie chodzi do teatru, stawia też pytanie wcale nie retoryczne, czy teatr to tylko, czy aż teatr. 

 

04/2015 MAGDALENA CIELECKA

Muza Warlikowskiego i Jarzyny, aktorka Nowego Teatru i jedna z najwybitniejszych polskich aktorek. Magdalena Cielecka w rozmowie z Prestiżem mówi o tym, dlaczego jest atrakcyjna dla "Pudelka", zawodowych niespełnieniach i słabościach, tłumaczy też dlaczego do sklepu wychodzi w normalnych butach, a nie na szpilkach. 

 

03/2015 MIKOŁAJ TRZASKA

Ikona jazzowej awangardy w Polsce. Autor muzyki do filmów Wojciecha Smarzowskiego. Prywatnie mąż i ojciec. W szczerej rozmowie z Prestiżem Mikołaj Trzaska mówi o przeszłości, cudownych latach 80, uczuciach i emocjach, które towarzyszą mu na scenie i życiu codziennym. Bilans faceta przed pięćdziesiątką? Kryzys wieku średniego? Nic podobnego! To raczej świadomość, że coś się skończyło, ale jeszcze wiele jest do zrobienia...

 

11/2014  JERZY LIMON

Urodził się w Malborku, dorastał w Sopocie, mieszka w Gdyni, a teatr założył w Gdańsku. Światowej sławy szekspirolog, profesor zwyczajny Uniwersytetu Gdańskiego. Orędownik budowy teatru elżbietańskiego w Gdańsku. Tak długo orędował, aż go wybudował. Gdański Teatr Szekspirowski, którego jest dyrektorem, stał się symbolem Gdańska. A profesor Jerzy Limon to niezwykle barwna osobowość, o czym przekonuje wywiad, którego nam udzielił. 

 

08/2014   MELA KOTELUK

Dystans, intuicja, prawda oraz bycie otwartą na to co przynosi los. Warto czekać i cieszyć się z małych rzeczy, które składają się na wielkie szczęście. Taka jest recepta na szczęśliwe życie Meli Koteluk, jednej z najważniejszych wokalistek polskiej sceny alternatywnej. Niezwykle wrażliwa artystka, która mówi, że jak magnes przyciągają ją przeciwieństwa i ludzie zharmonizowani na poziomie głosu i serca.

 

 

09/2013  SYLWIA RÓŻYCKA

W ciągu dnia biega w dżinsach i bez makijażu, dopiero wieczorem przemienia się w seksownego wampa. Gdy wychodzi na scenę, nikogo nie pozostawia obojętnym. Aktualnie mieszka w Szczecinie, przez wiele lat była związana z Teatrem Miejskim w Gdyni. Jak sama mówi, w Gdyni jest niezmiennie zakochana, a to miasto ją ukształtowało. 

Polecane artykuły

nic
100
01/2019

Choć teoretycznie potrafi zbudować napęd okrętowy, to nie przepracował ani dnia w swoim zawodzie, gdyż postanowił, że jednak zostanie aktorem.